BEZPIECZEŃSTWO

Żłobek FIKU MIKU to miejsce tworzone z pasją i zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, by Wasze dzieci czuły się u nas jak w domu. Doświadczona kadra dba o bezpieczeństwo maluchów i zapewnia im wszystko to, co jest potrzebne do ich prawidłowego rozwoju.

SAMODZIELNOŚĆ

W naszym żłobku dbamy o rozwój samodzielności Państwa dzieci. Uczymy samodzielnego spożywania posiłków, posługiwania się sztućcami i picia z kubków. Dbamy o czystość i higienę dzieci- mycie zębów i rączek to u nas codzienność. Dzieci uczą się samodzielnego ubierania i rozbierania oraz sprzątania zabawek.

ODPOWIEDNIA DIETA

Aby zadbać o prawidłowy rozwój maluszków, posiłki w żłobku są ustalane w konsultacji z dietetykiem. Są również odpowednio zbilansowane pod kątem witamin i składników mineralnych. Co więcej dopasowane są również do wieku dzieci ( np. zupki dla dzieci młodszych są miksowane, jeżeli jest taka potrzeba). Zapewniamy rówież wyżywienie dla dzieci z alergiami oraz wegetarian.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ŻŁOBKU W RAMACH CZESNEGO

  • Logorytmika - wykonywanie ćwiczeń muzyczno-ruchowych. Mają one formę zabawy, dzięki której można wykształcić lub usprawnić ruchy całego ciała, a co za tym idzie – pośrednio usprawnić narządy mowy. Głównym celem jest więc korygowanie wad mowy i słuchu, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika, barwa dźwięku.

  • Sensoplastyka® - wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

  • Angielski - zajęcia prowadzone są w formie zabawy i polegają na stopniowym oswajaniu dziecka z językiem obcym. Śpiewamy piosenki, uczymy się wierszyków,czytamy anglojęzyczne książeczki, tańczymy. Poprzez zajęcia z języka angielskiego dbamy o wszechstronny rozwój dziecka.

  • Zajęcia ruchowe - zabawy ruchowe dla dzieci są interesującą i ciekawą formą wspomagającą rozwój osobowy – zwiększają wydolność organizmu, poprawiają sprawność fizyczną i umysłową, likwidują nerwowe napięcie i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Dzieci rozwijają wszystkie cechy motoryki, to jest siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość, umiejętności ruchowe.

  • Dogoterapia - zajęcia z udziałem psa. W ich trakcie dzieci mają okazją w nietypowy sposób zdobywać wiedzę. Ponadto oswajają się ze zwierzętami i uczą opieki nad nimi. Obecność psa i atmosfera jaka się wokół niego tworzy pozwala dziecku łatwiej i szybciej przyswoić nowe umiejętności.

  • A także: zajęcia plastyczne, rytmika, teatrzyki, spotkania z muzykami, eksperymenty.Kadra żłobka systematycznie bierze udział w szkoleniu z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz
innych szkoleniach rozwijających warsztat pracy.

Nad żłobkiem sprawuje nadzór:

Urząd Miasta, Sanepid oraz Straż Pożarna.

loga opole

Miasto Opole udziela dotacji celowej
w wysokości 650,00 zł na dziecko objęte opieką w żłobku
 
 

© FikuMiku Niepubliczny Żłobek w Opolu

designed by grzegorzlabisz@gmail.com