BEZPIECZEŃSTWO

Żłobek FIKU MIKU to miejsce tworzone z pasją i zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, by Wasze dzieci czuły się u nas jak w domu. Doświadczona kadra dba o bezpieczeństwo maluchów i zapewnia im wszystko to, co jest potrzebne do ich prawidłowego rozwoju.

 

 

SAMODZIELNOŚĆ

W naszym żłobku dbamy o rozwój samodzielności Państwa dzieci. Uczymy samodzielnego spożywania posiłków, posługiwania się sztućcami i picia z kubków. Dbamy o czystość i higienę dzieci- mycie zębów i rączek to u nas codzienność. Dzieci uczą się samodzielnego ubierania i rozbierania oraz sprzątania zabawek.

 

 

ODPOWIEDNIA DIETA

Aby zadbać o prawidłowy rozwój maluszków, posiłki w żłobku są ustalane w konsultacji z dietetykiem. Są również odpowednio zbilansowane pod kątem witamin i składników mineralnych. Co więcej dopasowane są również do wieku dzieci ( np. zupki dla dzieci młodszych są miksowane, jeżeli jest taka potrzeba). Zapewniamy rówież wyżywienie dla dzieci z alergiami oraz wegetarian.

 

 

 

METODY WYKORZYSTYWANE NA ZAJĘCIACH Z DZIEĆMI

 

1. Klanza- pedagogika zabawy

Metoda pracy z grupą, pozwalająca na nawiązywanie kontaktów z grupą z wykorzystaniem zabaw integracyjnych. Dbałość o dobrą atmosferę – życzliwości, otwartości, akceptacji i szacunku dla każdego uczestnika.Tworzy warunki do uczenia się przez działanie, przeżywanie, odkrywanie.

2. Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss

Poznawanie prostych uworów muzyki klasycznej, ludowej, regionalnej. Aktywne słuchanie muzyki- wykonywanie prostych ruchów rytmicznych ilustrujące wysłuchany utwór. Poprzez tę metodę dzieci poznają strukturę utworu muzycznego ( zmiana tempa, dynamiki, nastroju). Wykorzystywanie instrumentów muzycznych na zajęciach.

3. Kinezjologia edukacyjna Paulla Dennisona

Kinezjologia Edukacyjna jest metodą wspierania naturalnego rozwoju człowieka, bez względu na jego wiek, poprzez różne ćwiczenia ruchowe.Wykorzystuje ona proste ćwiczenia fizyczne, opracowane w taki sposób, aby zintegrować pracę ciała i umysłu. Składają się one z ruchów, które wykonują dzieci w pierwszych latach życia niezbędnych dla rozwoju koordynacji oczu, uszu, rąk i całego ciała.

4. Gimnastyka Rudolfa Labana

 Metoda gimnastyki twórczej Rudolfa Labana nazywana jest także metodą improwizacji ruchowej. Daje możliwość podejmowania ruchu zgodnie z własną inwencją twórczą, fantazją, doświadczaniem.

5. „Edukacja przez ruch” Dorota Dziamska

Metoda D. Dziamskiej polega na wykorzystaniu spontanicznej aktywności i radości dzieci na zajęciach. Jest to integracja ciała ze zmysłem w rytm dobranej przez dorosłą osobę muzyki.

 

 

 

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ŻŁOBKU W RAMACH CZESNEGO

 Logorytmika

 

 Sensoplastyka  Język angielski

Dziecięce eksperymenty

 

  Spotkania z muzykami   Gimnastyka  

Tańce

 

  Zajęcia tematyczne      

 

loga opole

Miasto Opole udziela dotacji celowej
w wysokości 650,00 zł na dziecko objęte opieką w żłobku
 
 
Instytucja dofinansowana z progamu MALUCH+ 
 

maluch

 

© FikuMiku Niepubliczny Żłobek w Opolu

designed by grzegorzlabisz@gmail.com